رییس کانون اصفهان:"نمایندگان آتی مجلس قانونی وضع نکنند که موجب تضییع حقوق ملت شود."
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۸
کد مطلب: 1350
 
فرهاد رستم شیرازی،رییس کانون وکلای اصفهان، به عنوان آخرین سخنران شصت و چهارمین سالروز استقلال کانون های وکلای دادگستری پس از خوش آمدگویی به حضار و تسلیت ایام سوگواری زهرای مرضیه(سلام الله علیها)، به ذکر نکاتی در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پرداخت و از حضور تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی و نامزدین این انتخابات در مراسم استقبال کرد.
فرهاد رستم شیرازی شور و اشتیاق جامعه وکالت و حضور حداکثری وکلا در مراسم گرامیداشت استقلال را نشانه وحدت وکلا و حمایت آنان از استقلال کانون های وکلا دانست و خاطر نشان کرد:"وجود تعدادی انگشت شمار متخلف در میان وکلا همچنان که در سایر جوامع چون قضات، پزشکان، مهندسین و ... دیده می شود، هرگز نمی تواند دلیلی برای حذف استقلال این نهاد باشد."
رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن اشاره به لزوم احترام متقابل میان وکلا و قضات و حساسیت شغل وکالت، نظارت کانون های وکلا بر جامعه وکالت را در مقایسه با دیگر نهادها بی سابقه دانست و از حضور حدود 20 قاضی دادسرا و 10 قاضی دادگاه انتظامی وکلا در کانون اصفهان در راستای این نظارت خبر داد.
رستم شیرازی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نامزدهای انتخاباتی حاضر در جلسه گفت: « نمایندگان آتی مجلس شورای اسلامی قانونی وضع نکنند که موجب سلب و تضییع حقوق ملت شود و یکی از مواردی که موجب تضییع منافع مردم می شود همین بحث سلب استقلال کانون های وکلا است. »
رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان در قسمت دوم سخنان خود در مورد انتخابات آتی این کانون در اردیبهشت ماه سال آینده صحبت کرد و از ثبت نام 33 نامزد در این انتخابات خبر داد.
رستم شیرازی در پایان جامعه وکلای اصفهان را به مشارکت حداکثری در انتخاب نمایندگان خود دعوت کرد.

گروه خبری کمیسیون رسانه: کلارا آقایی،زینب کیانی،رویا اسدیان
سردبیر:مهدی مزروعی
عکس:کاظم قانع
Share/Save/Bookmark