رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری اصفهان:
کارآموزی که با کوشش توانسته دوران سخت اختبار را پشت سر بگذارد شایسته تقدیر است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 3468
 
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری اصفهان گفت: کارآموزی که با تلاش و کوشش توانسته است دوران سخت اختبار را پشت سر بگذارد شایسته تقدیر و تحسین است.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان، دکتر حسین ادیب، رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری اصفهان شب گذشته و در چهل و ششمین مراسم تحلیف کاراموزان وکالت که در تالار نگین نقش جهان برگزار شد ضمن خیر مقدم و خوشامدگوئی به میهمانان و کارآموزان و خانواده های آنان گفت: به نمایندگی از کمیسیون کارآموزی به خانواده های کارآموزانی که در مراسم تحلیف حضور دارند و قسم یاد می کنند تبریک عرض می کنم. رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای اصفهان در ادامه گفت: دانشجویان در دوران تحصیل مطالب مختلف را به صورت تئوری می آموزند ولی با زحمت و تلاش در آزمون شرکت می کنند و از میان ده ها هزار نفر موفق به ورود به عرصه کارآموزی می شوند. در دوران کارآموزی آنچه باید بیاموزند با آنچه در دانشگاه آموخته اند متفاوت است.
دکتر ادیب افزود: در دوران کارآموزی، یک کارآموز باید نحوه دفاع و فن وکالت را یاد بگیرد. بیاموزد که آنچه آموخته است چگونه در پرونده های کیفری و حقوقی به کار می رود. هنر یک کارآموز این است که در دوران کارآموزی به بهترین نحو فن وکالت را بیاموزد.
او افزود: کانون وکلای دادگستری اصفهان و کمیسیون کارآموزی علاوه بر مسائل و آموزش های مربوط به اختبار، موضوعات متعدد کاربردی برای کارآموزان برنامه ریزی کرده است که شاید هیچگاه در دانشگاه ها به دانشجویان حقوق آموزش داده نشده است.کارآموزان در دوران کارآموزی و با همکاری دادگستری اصفهان با حضور در دادگاه های کیفری، شورای حل اختلاف، اجرای احکام و ... با پرونده های مختلف از نزدیک آشنا می شوند. کارآموزی که با تلاش و کوشش توانسته است دوران سخت اختبار را پشت سر بگذارد شایسته تقدیر و تحسین است.
دکتر ادیب در ادامه گفت: کارآموزان این دوره کانون وکلای دادگستری اصفهان 160 نفر بودند که از این میان 149 نفر در اختبار پذیرفته شدند. هم اکنون نیز در کانون وکلای اصفهان 250 کارآموز در حال طی کردن دوران کارآموزی هستند. او در خاتمه تصریح کرد: امیدواریم کارآموزانی که امروز سوگند یاد می کنند در زمره وکلای توانمند قرار بگیرند و همواره برای ارتقای علمی خود تلاش کنند. وکیل موفق علاوه بر دانش کافی باید ادب را سرلوحه کار خود قرار دهد و با قاضی، موکل و طرف دعوا اخلاقمدارانه رفتار کند.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark