مسئول واحد فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
برگزاری خودجوش آئینی برای نکوداشت همکار اهدا کننده‌ی عضو، نشان از فرهیختگی کانون وکلای دادگستری اصفهان دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب: 3137
 
مسئول واحد فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آئین نکوداشت بانوی مرحومه، وکیل- شیوا خسروی جزو معدود جلساتی است که یک صنف، به صورت خودجوش، از عمل انسان دوستانه‌ی یکی از اعضای متوفی خود که اهدای عضو کرده است، تجلیل می نماید و این مسئله نشان از فرهیختگی، حاکمیت فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و جایگاه والای ایثارگری در کانون وکلای دادگستری استان اصفهان دارد.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، دکتر پرویز کاشفی، صبح امروز در آئین نکوداشت بانوی مرحومه، وکیل- شیوا خسروی، اظهار داشت: سالیان درازی است که مرگ مغزی به عنوان مقوله ای داخل در علوم پزشکی و تجربی به شمار می رفت، اما از زمانی که با فرایند «اهدا» و «پیوند» همراه شد، به مقوله ای فراتر از علوم تجربی تبدیل شد و پای علوم انسانی و دنیای معنوی را به میان کشید و به موضوعی داخل در قلمرو اخلاق بدل گشت و افراد و انسان های ایثارگر به کنشگری در این عرصه وارد شدند.
وی افزود: با توجه به افزایش طول عمر که به خودی خود، منجر به افزایش جمعیت می شود، نیاز به پیوند عضو نیز بیشتر شده و برای درمان نارسایی های اندام های مختلف، عمل پیوند، بیش از پیش اهمیت یافته است.
وی تصریح کرد: امروز که به شب ختم گردد، تعدادی از هموطنان ما پس از انتظاری طولانی مدت در لیست پیوند اعضا، در نهایت جان خود را از دست داده و از بین ما ایرانیان کم می شوند و همین مسئله اهمیت عمل انسان دوستانه و خیرخواهانه‌ی بانوی مرحومه، وکیل- شیوا خسروی و خانواده‌ی وی در اهدای اعضائی از پیکر ایشان را نشان می دهد.
وی با ابلاغ پیام تسلیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به خانواده و همکاران بانوی مرحومه، وکیل- شیوا خسروی، اظهار داشت: اقدام خودجوش و شایسته و بسیار بزرگ کانون وکلای دادگستری در خاطره‌ی ما خواهد ماند.
وی افزود: سال ها است که در زمینه‌ی پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی در حال فعالیت بوده ایم و این جلسه جزو معدود جلساتی است که یک صنف، به صورت خودجوش، از عمل انسان دوستانه‌ی یکی از اعضای متوفی خود که اهدای عضو کرده است، تجلیل می نماید و این مسئله نشان از فرهیختگی، حاکمیت فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و جایگاه والای ایثارگری در کانون وکلای دادگستری استان اصفهان دارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark