سخنان دکتر لیلا رئیسی، ریاست کانون وکلای دادگستری اصفهان در جمع کارآموزان وکالت
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 2238
 
در تاریخ ۹۸/۱/۲۹ دکتر لیلا رئیسی با حضور در جلسه کارآموزی در محل کانون وکلای اصفهان به ایراد سخن پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک سال نو  و آرزوی داشتن سالی پر از آرامش و موفقیت برای همکاران و نهاد وکالت و تشکر از ریاست و اعضای کمیسیون کارآموزی جهت کلیه فعالیت‌ها و برگزاری آزمون اختبار دوره چهلم، در خصوص برگزاری دادگاه های مجازی گفت: " قول تشکیل دادگاه های مجازی از جمله اولین وعده هایی بود که آن را عنوان کردیم و بر همین اساس، همکاران در کمیسیون آموزش با جدیت و تمام قوا در حال پیگیری این موضوع هستند و انشاءالله این کارگاه ها را اجرا خواهیم کرد."
 در ادامه دکتر رئیسی آشنایی با مسائل حرفه و صنف وکالت و داشتن دغدغه های صنفی را برای هر وکیل و کارآموز وکالت ضروری دانست و در همین راستا بر ضرورت ارائه گزارش اخبار و اقدامات صنفی در جلسات کارآموزی تاکید ورزید.
ریاست هیات مدیره کانون وکلای اصفهان طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت را از جمله مسائل و دغدغه های دانست که امروزه حرفه وکالت را تحت تاثیر خود قرار داده است و در این باره توضیح داد: "طرفداران این طرح کذایی با جدیت وارد میدان شده اند. از سال گذشته تاکنون اتحادیه‌ سراسری کانون ها و تمامی کانون های وکلا با تمام قوا مشغول رایزنی و همکاری برای ایجاد راهکاری جهت خروج این طرح از مدار تصویب بوده اند. طرح مذکور بشدت با شرایط بنیادین و اساسی حرفه وکالت در تعارض اساسی است و تصویب آن به معنای واقعی موجب نابودی نهاد وکالت می گردد. معضلات ناشی از تصویب طرح مذکور به قدری جدی و نگران کننده می باشد که علاوه بر کانونها بسیاری از حقوقدانان کشور نیز با آن مخالف بوده و خواستار رد آن می باشند.
یکی از موضوعات اصلی همایش اسکودا نیز حفظ استقلال کانون ها  و مقابله با این نوع طرحهای کارشناسی نشده می‌باشد.
ریاست کانون وکلای اصفهان در پایان سخنان خود بر لزوم جدیت کارآموزان وکالت در کسب توانمندیهای علمی و یادگیری اصول اخلاق حرفه ای تاکید نموده و اظهار کرد صرف یک بی توجهی و بی مبالاتی از جانب ما به شدت در این حرفه تاثیرگذار است. پس اولین کار شناخت قوانین، اصول اخلاقی حرفه وکالت، شرکت در جلسات کارآموزی و رعایت ضوابط و قوانین حرفه وکالت می باشد. این امر باعث می شود انرژی‌ کانون ها در دادگستری صرف مباحثی چون تخلفات همکاران و کارآموزان نگردد".

روابط عمومی کانون وکلای اصفهان؛ کمیته رسانه
گزارش: مولود نه روزیان
Share/Save/Bookmark