مصوبات سیزدهمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 2932
 
سیزدهمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز یکشنبه مورخ ‍۱۴۰۰/۰۲/۱۹ برگزار شد.
روز یک شنبه مورخ ۱۴۰۰/۲/۱۹ سیزدهمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان راس ساعت ۱۱:۳۰ با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل سیامک اکبری، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی و وکیل داود عابدی در محل کانون برگزار شد.

پیش از ورود به دستور جلسه ریاست کانون به ارائه گزارش در رابطه با اهم موضوعات صنفی در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت:

روز پنجشنبه مورخ نهم اردیبهشت ماه سال جاری، به مناسبت سفر استانی رئیس و نایب رئیس محترم اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، نشست خبری با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل کانون، برگزار شد. در این نشست، ریاست محترم اسکودا ضمن تأکید بر این که کانون های وکلای دادگستری، مطیع قانون هستند و باید در انجام تعهد خود که همانا دفاع از موکل است، مستقل از حاکمیت باشند به بیان مطالبی پیرامون مسائل روز نهاد وکالت از جمله ملاک ها و استراتژی های جذب وکیل از طریق آزمون، آمار وکلا در کشور، ارتباط نهاد وکالت با مردم، کیفیت ارائه خدمات وکلای معاضدتی و نهایتا موضوع کسب و کار دانستن شغل وکالت، پرداخت.
در ادامه ی جلسه، نایب رئیس محترم اتحادیه نیز درخصوص طرح های مرتبط با نهاد وکالت و تأخیر در آزمون وکالت و واکنش اتحادیه به این موضوع، اظهار نظر نمود. بنده نیز در نشست مذکور، ضمن اشاره به مشکلات صنفی و به ویژه اتهام انحصارگرایی که از سوی برخی به کانون های وکلا نسبت داده می شود و همچنین چرایی آن، اظهار داشتم که بعد از انقلاب اسلامی، هیچ مقطعی بدین سختی و دشواری برای نهاد وکالت کشور وجود نداشته است. انتظار نهاد وکالت از مجلس شورای اسلامی آن است که در امور مربوط به این نهاد، حتما با متولیان آن که همانا کانون های وکلای دادگستری هستند، مشورت کنند و منطقی و قانونی است که هرگونه اصلاح در مقررات این نهاد نیز باید با نظر کانون های وکلا به مجلس برود.
ظهر همان روز و پس از نشست خبری به همراه رئیس و نایب رئیس محترم اتحادیه و اعضای محترم هیأت مدیره در محل دادگستری اصفهان با ریاست کل دادگستری، آقای دکتر حبیبی دیداری برگزار گردید. در این دیدار دکتر کوشا از تعاملات سازنده و نزدیک فی ما بین کانون وکلای دادگستری اصفهان و دادگستری کل این استان، استقبال نموده و آن را نشانه دوراندیشی و حسن تدبیر ریاست کل دادگستری دانست و اظهار داشت: اگر قوه قضائیه و دستگاه قضایی کشور، ظرفیت تربیت کارآموزان را در محاکم، جلسات رسیدگی و راهروهای دادگستری دارد، ما آماده ایم این ظرفیت را ارتقا دهیم ولی ساختار کنونی دستگاه قضایی، ظرفیت پذیرش و تربیت تعداد بیشتری کارآموز را ندارد.
وی همچنین عنوان نمود: کانون های وکلای دادگستری «خودانتظام» بوده و آماده اند تا هرگونه تخلف وکلا را بررسی و رسیدگی کنند. تأکید اینجانب در دیدار با ریاست کل دادگستری بر این بود که با توجه به اهتمام رئیس قوه قضائیه بر مبارزه با فساد، ضروری است که این قوه به مفاسد ناشی از اجرای برخی طرح های مجلس، پیرامون نهاد وکالت نیز بیندیشد و توجه به این موضوع داشته باشد که اعطای پروانه وکالت به کارآموزانی که دوره ی آموزش و تربیت حرفه ای خود را پشت سر نگذاشتند، دستگاه قضایی را با انبوهی از مشکلات و معضلات مواجه خواهد نمود که در نهایت خسارت آن متوجه عامه ی مردم خواهد بود.
در شامگاه روز پنجشنبه نهم اردیبهشت نیز چهل و چهارمین آئین تحلیف کارآموزان وکالت در محل باشگاه کانون وکلا و با حضور ریاست و نایب رئیس محترم اتحادیه و نیز معاونت محترم انفورماتیک رئیس کل دادگستری استان اصفهان، آقای حجت الله اسدی برگزار شد و طی این آئین، ۱۳۳ نفر از کارآموزان وکالت پس از سپری کردن دوره کارآموزی و موفقیت در اختبار کتبی و شفاهی با اتیان سوگند و توثیق شرافت خود و امضا ذیل قسم نامه در حضور اعضا هیأت مدیره، رسما به شغل شریف وکالت وارد شدند. در این مراسم، ریاست اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران به ایراد سخنرانی و بیان توصیه هایی حرفه ای و اخلاقی به کارآموزان وکالت پرداخت و از همه وکلای دادگستری، دعوت به همکاری با اتحادیه نمود.

بعد از گزارش رئیس کانون، هیات مدیره در مورد برخی از موضوعات مهم صنفی و مسائل کانون وکلای اصفهان از جمله مسائل مربوط به زمین کشوری بحث و گفتگو نمودند.

پس از آن نایب رئیس کانون در مورد اقدامات انجام شده در مورد برگزاری همایش اسکودا در اصفهان، گزارشی به هیات مدیره ارائه نموده و به سئوالات همکاران در این مورد پاسخ دادند.

سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:

دستور جلسه اول: هیأت مدیره به اتفاق آرا مصوب نمود به مناسبت عید سعید فطر به کارمندان کانون، مبلغی پرداخت شود.

دستور جلسه دوم: هیأت مدیره به اتفاق آرا پس از بررسی پیشنهاد شورای ساختمانهای کانون، مبنی بر پیش خرید نمودن قسمتی از مصالح مورد نیاز ساخت و ساز در منطقه شهید کشوری با توجه به نرخ بالای تورم و در جهت رعایت مصالح کانون، موافقت نمود.

دستور جلسه سوم: درخواست جمعی از همکاران، مبنی بر تعلیق تبصره ماده ۱۷ آیین نامه نقل و انتقالات(رعایت مدت زمان) مطرح و مورد موافقت هیأت مدیره قرار نگرفت.

دستور جلسه چهارم: هیأت مدیره با بررسی پرونده نقل و انتقالات، اتخاذ تصمیم نمود.

دستور جلسه پنجم: هیأت مدیره، اعتراض تعدادی از همکاران به تصمیم کمیسون نقل و انتقالات را بررسی و اتخاذ تصمیم نمود.

دستور جلسه ششم: بنا بر تصمیم کمیسیون ترفیع، هیأت مدیره به اتفاق آرا با ترفیع درجه آقای عباسعلی شریفی موافقت نمود.

جلسه در ساعت ۱۴:۳۰ به پایان رسید.
مقرر گردید جلسه آتی هیأت مدیره در روز یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ برگزار گردد.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark