آیین تحلیف سی و نهم برگزار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۹
کد مطلب: 2033
 
شامگاه پنج شنبه، نوزدهم مهرماه 97، آیین سی و نهمین تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای اصفهان در محل باشگاه کانون وکلای دادگستری اصفهان برگزار شد.
در این آیین که با حضور نمایندگان مجلس، ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلا، نماینده شورای اسلامی شهر اصفهان، مقامات قضایی، اعضای هیات مدیره کانون وکلای چهارمحال و بختیاری و خانواده های کارآموزان، برگزار شد، 52 نفر از کارآموزان وکالت پس از سپری کردن دوره کارآموزی و موفقیت در اختبار کتبی و شفاهی، با اتیان سوگند و توثیق شرافت خود و امضا ذیل قسم نامه در حضور اعضا هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان، رسماً به شغل شریف وکالت وارد شدند.
در ابتدای مراسم نائب رئیس کانون اصفهان، فرهاد رستم شیرازی ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: "امروز روز بزرگی است و بیش از 50 نفر به سپاه عدالت افزوده می شوند که پس از گذراندن مراحل دشوار کارآموزی و اتیان سوگند، به شغل شریف وکالت نائل می شوند و مهمترین وظیفه آنان خدمت به جامعه و دفاع از کیان کانون های وکلای دادگستری است."
 وی در پایان ضمن تشکر از اساتید و وکلای سرپرست و کسانی که در این راه به کارآموزان کمک نمودند، از کارآموزان خواست: "با تمام توان از حیثیت کانون وکلا و جامعه دفاع کنند."
در ادامه ریاست کمیسیون کارآموزی کانون وکلای اصفهان به ایراد سخن پرداخت.
سید مصطفی انوری زاده ضمن ذکر توصیه های اخلاقی و حرفه ای برای کارآموزانی که در شرف کسوت وکالت هستند، حفظ و صیانت از دستاوردهای صنفی که مهمترین آن حفظ استقلال وکیل و حفظ استقلال کانون وکلا می باشد را وظیفه هر وکیل دانست.
رئیس کمیسیون کارآموزی سخنان خود را با ارائه آماری از وکلا و کارآموزان ادامه داد و گفت: "در حال حاضر در استان اصفهان بیش از 2000 وکیل فعالیت می کنند که از این تعداد 1602 نفر مرد و 913 نفر زن می باشند و برای شهر اصفهان افتخار بزرگی است که این چنین خیل عظیم بانوان در صف مدافعان حق قرار گرفته اند." وی تعداد کارآموزان حاضر را 285 نفر اعلام کرد که 164 نفر از این تعداد مرد و 121 نفر، زن هستند.
سپس آقای محمد رضا قنبری، معاونت قضایی دادگستری اصفهان ضمن ابلاغ پیام تبریک جناب آقای احمد خسروی وفا، رئیس دادگستری کل استان، از خانواده های تحلیف شدگانی که قرار است سوگند یاد کنند، به خاطر زحماتی که برای نسلی از جنس حقوق کشیدند، تشکر کرد و خطاب به تحلیف شدگان گفت: به خداوند متعال که جز احقاق حق منظوری نداشته باشید.
وی به نقل از داگسو می گوید: شنلی که وکیل مدافع به دوش می گیرد از همان پارچه هایی است که قاضی بر تن می پوشد و این شنل، آن لباس را تکمیل می کند.
وی سخنان خود را با جمله ای از مقنن بزرگ یونان، سولون ادامه داد: آنهایی که نسبت به پدر و مادر خود بی احترامی کرده اند، به کسب و کار تجارت مشکوک و غیر آبرومند مشغولند یا ثروت خانوادگی و اجدادی خود را در راه تجمل و اسراف و تبذیر از دست داده اند، حق دفاع از دیگران را ندارند.
قنبری خطاب به تحلیف شدگان بیان نمود: از این به بعد شما به لباس مقدس وکالت ملبس خواهید شد. لباسی که حرمت دارد. مواظب باشید از خیانت پیشگان دفاع نکنید. انتخاب حرفه وکالت، انتخاب مسیر سخت و ناهمواری است. این مسیر سخت جز با توکل بر خداوند متعال میسور نخواهد شد. به خاطر داشته باشید مبادا سوگند امشب خود را فراموش کنید. به خاطر داشته باشید قبل از هر واژه ای به نام انسانیت شناخته می شوید. تلاش کنید نام انسان و سوگندتان در روز ازل، شما را وکیلان خداوند در روی زمین قرار دهد. شرافت شما وثیقه ی قسم شماست. از وثیقه ی خود محافظت کنید. در حد بضاعت خود برای نیازمندان وقت بگذارید. شک نکنید که دعای خیر نیازمندان که جز خداوند متعال یار و یاوری ندارند، پشتیبان شما و بیمه گر پس لرزه های زندگیتان خواهد بود.

گروه خبری: کلارا آقایی، زینب کیانی، رویا اسدیان
 
Share/Save/Bookmark