شصت و دومین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب: 3592
 
شصت و دومین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۵/۲ شصت و دومین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رأس ساعت 9:30 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی، وکیل سیامک اکبری، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل مجتمع انتظامی کانون وکلا واقع در خیابان کوالالامپور برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت. وی اظهار داشت:« روز گذشته نشستی پیرامون موضوع آب زاینده رود با آقای دکتر طغیانی نماینده محترم شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی داشتیم. در این جلسه نمایندگان مرکز مشاوران، تعدادی از فعالین  حوزه محیط زیست اصفهان، نمایندگان شورای شهر، اتاق بازرگانی و ... حضور داشتند. پس از ارائه یک گزارش جامع از دعاوی مطرح شده ، آقای دکتر طغیانی با اعلام آنکه متأسفانه هیچیک از دعاوی مطروحه منتج به نتیجه مطلوبی نشده است، درخواست ورود و کمک ارگانهای مختلف حقوقی از جمله کانون وکلای دادگستری اصفهان در این حوزه را مطرح نمود. پیشنهاد کانون وکلای اصفهان این بود که باید تا حد امکان از اقدامات پراکنده جلوگیری نمود و لذا شایسته است کارگروهی از نمایندگان کلیه نهادهای مربوطه در این حوزه برای پیگیری امور تشکیل گردد. ضمن آنکه ضرورت دارد تمامی اقدامات با مشورت حقوقدانان و وکلا صورت بگیرد تا دعاوی به نحو صحیح مطرح و پیگیری شود. در نهایت مقرر شد کانون، تعدادی از وکلای فعال در حوزه محیط زیست  را به ایشان معرفی کند.»
در ادامه جلسه دادستان انتظامی و رؤسای شعب دادگاه های انتظامی کانون در جلسه حضور یافتند. در ابتدا رئیس کانون اظهار داشت:« با عنایت به ضرورت راه اندازی اتوماسیون اداری بطور جدی در قسمت دادسرا و دادگاه انتظامی و پیگیری این امر، امروز جلسه هیأت مدیره را در این محل برگزار نمودیم تا از نزدیک به بیان مشکلات و ارائه راهکار برای برون رفت از آن ها بپردازیم. 
سیاست کانون آن است که تمام فازهای اتوماسیون باید در کانون اجرایی شود و بطور کلی کاغذ از روند اقدامات، حذف گردد. در حقیقت به دلیل تحمیل هزینه های زیاد به کانون و نیز مشکلاتی که در ارتباطات بیرونی کانون با سایر ارگانها وجود دارد، چاره ای جز اجرایی شدن کامل اتوماسیون اداری در دادسرا و دادگاه نداریم. بنابراین درصورت نیاز، جلسات آموزشی برگزار  می نماییم تا به تدریج کل مجموعه از قسمتهای مختلف اتوماسیون اداری در حد امکانات موجود استفاده کنند، چراکه علاوه بر صرف هزینه سنگین برای راه اندازی اتوماسیون، بسیاری از مکاتبات ما با داگستری و سایر ارگانها، باید از طریق همین سیستم باشد.» سپس مسئول انفورماتیک کانون، سرکار خانم خسروی به ارائه توضیحی از وضعیت موجود و انتظاراتی که هیأت مدیره در این خصوص از دادسرا و دادگاه دارد، پرداخت. از جمله مسائل مطرح شده آن بود که باید ترتیبی اتخاذ شود تا از این پس تمامی ابلاغها و لوایح ارسالی وکلا و همچنین دستور دادستان محترم کانون درباره نامه های وصول شده، از طریق سیستم اتوماسیون انجام شود. در همین راستا مقرر شد در ماه اول بصورت آزمایشی اقدامات هم بصورت دستی و هم بصورت سیستمی انجام و از شهریور ماه فقط بصورت سیستمی صورت پذیرد. همچنین موضوع عدم بارگذاری امضای الکترونیک تعدادی از همکاران در اتوماسیون و ارائه راهکار برای آن مطرح گردید.
در ادامه جلسه اعضای هیأت مدیره ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مجتمع انتظامی کانون اعم از دادسرا و شعب مختلف دادگاه به بیان نقطه نظرات و دغدغه های خود درخصوص مباحث مختلف دادسرا و دادگاه انتظامی پرداختند. سپس پیرامون موضوعات مطرح شده بین اعضای هیأت مدیره و دادسرا و دادگاه گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت. از جمله موارد مطروحه ضرورت رعایت عدالت در ارجاعات در دادسرا، پیش بینی شاخصها و لزوم تربیت دادیاران و دادرسان حرفه ای، ضرورت دقت عمل در صدور احکام و رعایت تناسب بین تخلف و مجازات تعیین شده با توجه به ضرورت رعایت قانون، حقوق همکاران و نیز حساسیت آرای انتظامی و بررسی آن ها در دادگاه عالی انتظامی قضات، لزوم دقت عمل و پیگیری جدی گزارشات بازرسی کانون پیرامون موضوع تخلف تمرکز غیر مجاز وکلا در دادسرا و در نهایت موضوع نقض آرای مراجع انتظامی کانون وکلا در برخی از شعب دادگاه عالی انتظامی قضات به استناد آیین نامه اخیرالتصویب و نحوه برخورد با آن بود.
در ادامه با توجه به برگزاری هیأت عمومی کانونهای وکلای دادگستری در روز پنجشنبه مورخ  ۱۴۰۱/۵/۶موضوع اعلام آخرین مواضع کانونهای وکلا درخصوص آیین نامه اخیرالتصویب قوه قضائیه، موضوع به بحث و گفتگو گذاشته شد و اعضای هیأت مدیره به بیان نقطه نظرات خود در این رابطه نیز پرداختند.
جلسه در ساعت 12:30 به پایان رسید.
تاریخ جلسه آتی هیأت مدیره متعاقبا اعلام می گردد.
Share/Save/Bookmark