۱
 
انتقاد رئیس دادگستری استان تهران از قضات مغرور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۶
کد مطلب: 6
 
انتقاد رئیس دادگستری استان تهران از قضات مغرور
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آوایی صبح دوشنبه در مراسم تقدیر از قضات نمونه کشور ویژگیهای یک قاضی نمونه را تشریح کرد و گفت: حسن خلق با مردم و تحمل مردم برای یک قاضی لازم است، برخی همکاران ما سالم هستند، ولی مؤدب نیستند، این قضات با اینکه سواد عالی دارند ولی گرفتار غرور علمی شده و بی حساب برای خودشان شأن و منزلت قائل هستند که اینها را نمی توان نمونه کرد.

وی افزود: رعایت شئونات شغلی و حرفه ای برای قضات لازم است برخی سواد، سابقه و تحصیلات خوبی دارند، ولی قیمت خود را ندانسته و شأن حرفه ای خود را زیرپا می گذارند.

رئیس دادگستری استان تهران با اشاره به ضرورت حسن شهرت و خوش‌نامی برای یک قاضی گفت: شاید فردی خوش‌نام و خوش رفتار باشد، ولی انصاف و جوانمردی در کارش نباشد و بگوید مشکل خودت است، از اتاقم برو بیرون و از زمین خوردن مردم لذت ببرد.

آوایی، تدین و تشرع را از ویژگی قاضی نمونه عنوان کرد و ادامه داد: افراد متشرع کمتر اسیر هوای نفس خود می‌شوند و برای زندانی کردن یک نفر نمی گویند برای امنیت کشور است یا برای کشور لازم است، ما حبس خودمان را می دهیم. به اعتقاد من اگر دین نباشد، علم به تنهایی مشکل را حل نمی کند حتی اگر قاضی مجتهد و دکتر باشد.

وی خطاب به قضات نمونه گفت: امروز که شما قاضی نمونه شده اید، همه نگاه ها به سوی شماست. از زخم زبان تا تحقیر در کمین شما است، از یک سو قاضی نمونه کشور اسلامی شده‌اید و افتخار است و از سوی دیگر تابلو هستید و باید همیشه نمونه باقی بمانید.
Share/Save/Bookmark
 


امیر حسین سجادیه
United States
۱۳۹۲-۰۴-۲۹ ۲۰:۲۵:۵۲
عجبا نمردیم و چنین سخنی را از یکی از مسئولین قوه شنیدیم. (2)