دومین نشست مشترک نمایندگان کانون وکلای اصفهان و سازمان زندان ها برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: 2236
 
 در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۹۸ دومین نشست مشترک نمایندگان کانون وکلای اصفهان و سازمان زندان ها برای بررسی راه کارهای اجرایی تفاهم نامه ی فی مابین در خصوص آموزش قوانین و مقررات به افرادی که از سازمان زندان ها معرفی می شوند،در محل کانون برگزار شد. در ابتدای نشست دکتر یاسین صعیدی، عضو هیئت مدیره کانون وکلای اصفهان، گزارشی از مصوبات جلسه پیشین كارگروه در خصوص آموزش مددجویان، مددکاران و اشخاصی که از سوی سازمان زندان ها معرفی میگردد،با همکاری شعبه معاضدت و کمیسیون آموزش ارائه نمود.
سپس در خصوص دستور جلسه مبنی بر تعیین سرفصل های آموزشی و زمان شروع دوره آموزشی عنوان داشت: "لازم است سرفصل های ضروری و کاربردی مباحث آموزشی با توجه به موضوعات حقوقی و کیفری و مخاطبین و اولويتهايي كه اين كارگروه تعيين مي كند مشخص گردد."
در ادامه وکیل شفيع زاده رئيس موسسه معاضدت، گزارش خود را در خصوص سرفصل هاي إعلامي از سوي مستشاران اعزامي به زندانهاي دستگرد و نسوان ارائه نمود.

پس از آن آقای پهلوانی نماینده سازمان زندان ها اظهار داشت: "مددكاران زندان، زندانيان و خانواده آنان، همچنین ضابطین خاص زندان نیاز به آموزش دارند. لکن ضرورت دارد بدوا  حدود ۳۰ نفر از مددکاران شهرستان اصفهان مورد آموزش قرار گیرند. در خصوص مبحث آموزشی بنابراهم قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و موضوع اعسار پیشنهاد میشود سرفصل اولیه قرار گیرد."

در ادامه وکیل مقصودی رئیس کمیسیون آموزش، عنوان داشت:" قطعا یکی از ضروریات برای بحث آموزش تامین نیروی آموزش دهنده و تجربی است و کمیسیون آموزش با معرفی اساتید در راستای اجرای تفاهم نامه و آموزش برتر و کاربردی همکاری خواهد داشت."

در پایان با توافق طرفین مقرر گردید دوره آموزشی مددکاران شهرستان اصفهان با موضوع سرفصل اول «بررسی و تعلیم کاربردی قانون اجرای محکومیت های مالی» از تاریخ  ۹۸/۲/۱۵ آغاز و تا تاریخ ۹۸/۳/۱۹ در پنج جلسه مطابق جدول زمان بندی در محل سالن مستقر در زندان برگزار گردد.

روابط عمومی کانون وکلای اصفهان.کمیته رسانه
گزارش خبری: وکیل فاطمه لاوی
Share/Save/Bookmark