مصوبات چهل و سومین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳
کد مطلب: 2338
 
چهل و سومین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ در ساعت ۱۲ در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل امیرحسین سجادیه و وکیل سیامک اکبری تشکیل شد.

قبل از ورود به دستور جلسه ریاست هیات مدیره، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی ارائه داد.

در ابتدای جلسه پیرو مصوبه قبلی هیات مدیره مبنی بر دعوت از روسای کمیسیونها و ارکان کانون و ارائه گزارش توسط ایشان، جناب آقای مقصودی رئیس کمیسیون آموزش در جلسه حضور یافته و پس از خوشامدگویی توسط سرکار خانم دکتر رئیسی ، ریاست کمیسیون جناب آقای مقصودی به ارائه گزارش پرداختند. جناب آقای مقصودی بعنوان ریاست کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری اظهار داشتند مفتخرم اعلام نمایم ، کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری اصفهان از بدو تشکیل با نظرسنجی از همکاران وکیل در راستای شناسایی نیازهای آموزشی وکلا و تهیه ی برنامه ای هدفمند در راستای ارتقای سطح دانش و تجربه وکلا و کارآموزان با طرح فراخوانی از همه ی همکاران دعوت به عمل آورد تا در حصول این نتیجه کمیسیون آموزش و کانون وکلا را یاری رسانند . در این خصوص با تشکیل کمیته های مختلف در زمینه موضوع شناسی ، تنقیح و تدوین ، اجرا و کارگروه دادگاه مجازی با تهیه ی طرح چشم انداز کمسیون آموزش در ۱۳ بخش اولیه و ۲۰ بخش ثانویه در جهت برگزاری نشست ها و کارگاههای آموزشی مسیر کنونی را پیمودیم . در کمیته های اجرا و استخراج با تکیه بر کارآمد بودن جلسات آموزشی ، با درج در مجله ی مدرسه حقوق سپس تهیه و تدوین جزوات و استخراج لوح های فشرده نرم افزار آموزشی جهت عرضه در فروشگاه کانون سعی در ماندگار شدن این روند علمی در سند آموزشی کانون وکلای دادگستری اصفهان در نظر گرفته شده است . در این راستا تا این زمان بالغ بر ۳۴ نشست و کارگاه آموزشی برگزار و مورد استقبال همکاران وکیل و کارآموزان محترم واقع شده است . در طرح چشم انداز ثانویه کمسیون آموزش با بالغ بر ۲۰ نشست و کارگاه آموزشی هدفمند تمامی جوانب موثر در زمینه آموزش وکلا و کارآموزان با تاکید بر رویه ی قضایی جاری و جدیدترین آموزه های حقوقی مورد نظر قرار گرفته است . همچنین در کارگروه دادگاه مجازی با بررسی های تخصصی زمینه برگزاری اولین جلسه از سلسه دادگاههای مجازی حرفه ای در کانون وکلای اصفهان با محوریت آموزش آیین و تشکیلات دادرسی و افزودن تجربیات همکاران و ایجاد رویه های جدید قضایی و ... فراهم و آیین تشکیل جلسات و نحوه برگزاری و شرح اولین جلسه ی این دادگاها با موضوع بررسی ابعاد و زوایای جرم اتهام به قتل عمدی و شروع به قتل عمدی انجام پذیرفته و طبق جدول زمان بندی کمیسیون آموزش در تابستان امسال برگزار خواهد شد . در پایان خاطر نشان میگردد کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری اصفهان همواره از نظرات و پیشنهادات و طرح های همکاران عزیز استقبال نموده و در جهت اصلاح و بهبود و ارتقاءکیفیت مباحث آموزش با آغوش باز پذیرای این عزیزان خواهد بود.

پس از ارائه گزارش عملکرد کمیسیون آموزش، هیات مدیره به ادامه جلسه پرداخت:

 با توجه به تصمیم هیات مدیره مبنی بر انبارگردانی در ساختمان های کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و به درخواست ریاست کانون بازرس محترم کانون جناب آقای سجادیه با حضور در باشگاه کانون، گزارشی از اموال بلا استفاده موجود در انبار باشگاه ارائه نمود، هیات مدیره مقرر کرد بازرس محترم گزارشی جامع و مکتوب از لیست این اموال ارائه تا در خصوص استفاده، معدوم نمودن و یا فروش آنها تصمیم اتخاذ گردد.

هیات مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول) پیرو مصوبات قبلی مبنی بر اقدامات لازم جهت اخذ مجوز مجله علمی-پژوهشی از مراجع قانونی هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر مصوب نمود، دکتر لیلا رئیسی مسئولیت پیگیری این امور را بر عهده گیرند.
دستور دوم) هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر مصوب نمود، بلحاظ ضرورت تمرکز فعالیت مراجع انتظامی و حل اختلاف کانون وکلای اصفهان و کمبود فضا در ساختمان مرکزی کانون (۲۲بهمن) و لزوم حفظ اسرار همکارانی که طرف شکایت انتظامی قرار گرفته اند، و باتوجه به پایان دوره های انفورماتیک و در نتیجه مهیا شدن ساختمان آموزش، ظرف یک ماه از تاریخ این مصوبه، دادسرا، شعب دادگاه های انتظامی، دفاتر مربوطه و همچنین کمیته های حل اختلاف به ساختمان مذکور واقع در خیابان کوالامپور انتقال یابد.
دستور سوم) هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر، با مصوبه پیشنهادی شورای ساختمان های کانون وکلای اصفهان مبنی بر سپردن تعمیر دستگاه سرمایشی(چیلر) به آقای مهندس اسکویی موافقت نمود.
دستور چهارم) هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر، با پیشنهاد کمیسیون روابط عمومی در خصوص مشارکت کانون وکلا در برنامه حقوق کودکان اوتیسمی که در تاریخ ۹۸/۰۴/۲۵ از ساعت ۸ شب در سالن سیتی سنتر اصفهان به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی، برگزار میگردد، با توجه به اینکه هیچ گونه هزینه ای در بر نمیگیرد، موافقت نمود. مقرر شد وکیل سیامک اکبری، وکیل امیر حسین سجادیه به نمایندگی از هیات مدیره در برنامه مذکور شرکت نمایند.
دستور پنجم) با عنایت به درخواست وکلای مستقر در شهرستان شاهین شهر و نیز گزارش ریاست محترم کمیسیون ورزشی کانون مبنی بر اینکه عقد قرارداد برای استفاده از سالن ورزشی در سالهای گذشته نیز مسبوق به سابقه میباشد ، هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر با درخواست مذکور موافقت نمود.
دستور ششم) با عنایت به گزارش مسئول محترم کمیسیون تنقیح قوانین، هیات مدیره به اتفاق آرای حاضر عضویت وکیل اعظم نوایی در کمیسیون مذکور را بلحاظ غیبت مکرر و عدم همکاری ، ملغی نمود. همچنین با عنایت به گزارش مسئول محترم شعبه دوم کمیته حل اختلاف هیات مدیره با اتفاق ارای حاضرین، بلحاظ غیبت مکرر و عدم همکاری، عضویت وکیل میترا آزرم و وکیل مهدی پیرحاجی در کمیته مذکور را ملغی نمود. با عنایت به اعلام نیاز مسئول محترم کمیسیون نقل و انتقالات بدلیل اینکه برخی از اعضای کمیسیون مذکور فعال نیستند، هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر با عضویت وکیل علی نصری در کمیسیون با قید اینکه ریاست محترم کمیسیون مذکور نسبت به اعلام اسامی اعضای غیر فعال اقدام نماید، موافقت نمود.

جلسه ساعت ۱۴:۳۰ خاتمه یافت. مقرر گردید جلسه بعدی هیات مدیره روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۴/۳۱ ساعت ۱۱:۳۰ برگزار گردد.
غائبین جلسه : وکیل مسیح اله میرزائی، وکیل اسداله اسلامی، وکیل دکتر محسن قائم فرد


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان.کمیته رسانه
گزارش: وکیل فاطمه لاوی
Share/Save/Bookmark