نشست رياست كانون وكلاى دادگسترى استان اصفهان با دادستان، دادياران و قضات دادسراى انتظامى این کانون
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 2240
 
در تاریخ ۲۹ فرودین ماه ۹۸ دکتر لیلا رئیسی ریاست کانون وکلای دادگستری استان اصفهان نشستی با دادستان، دادیاران و قضات دادسرای انتظامی در محل کانون برگزار کرد.
 
  در ابتدای نشست وکیل محمدرضا قنبریان، دادستان کانون وکلای اصفهان، گزارشی از عملکرد دادسرای کانون در دوره یازدهم هیات مدیره ارائه نمود: در سال ۱۳۹۷، تعداد ۹۷۲ پرونده رسیدگی و مختومه گردید. با این وصف که طبق آمار موجود، در ۷ ماه منتهی به سال ۹۸ به نسبت ۵ ماه ابتدایی سال ۹۷، تعداد خروجی پرونده های دادسرا۱۰۰% افزایش داشته است.
وکیل قنبریان در خصوص فعالیت ها و اقدامات اخیر دادسرا نیز عنوان داشت: "دادسرا جهت آموزش وکلا و پیشگیری از وقوع تخلفات انتظامی، مبادرت به برگزاری کلاس های آموزشی نموده است، از دیگر اقدامات اینکه بواسطه ایجاد معاونت تحقیقات آمار و پیگیری در دادسرا، ماهیانه گزارش تعداد پرونده های جاری و عملکرد دادسرا به رئیس محترم کانون ارائه خواهد شد."
 
در ادامه دکتر لیلا رئیسی، ریاست کانون وکلای اصفهان، ضمن تشکر از عملکرد مثبت و تلاش دادستان، دادیاران و قضات دادسرا و دادگاه کانون اظهار داشت: "خوشبختانه بواسطه گزارشات واصله در طول چند ماه اخیر، عملکرد و نحوه رسیدگی در دادسرا رضایت بخش و مثبت بوده است. دادسرا و دادگاه انتظامی از ارکان قانونی مهم کانون وکلا محسوب شده و بواسطه ارتباط مستقیمی که با مردم دارد در حفظ جایگاه و اعتبار نهاد وکالت در افکار عمومی نقش بسیار موثری می تواند ایفاء نماید. در این رکن مهم باید به حاکمیت و اجرای توأمان اصول قانونمداری، اخلاق حرفه ای و رعایت شئون حرفه ای وکلا، توجه ویژه بشود. قطعا یکی از وظایف اصلی کانون حمایت از وکلا  میباشد، اما این بدین معنا نیست که اجرای قانون جدی گرفته نشود، همه ما در هر نقش و موقعیتی که هستیم مکلف به اجرای قانون می باشیم. جامعه از یک وکیل بیشتر از بقیه انتظار رعایت قانون را دارد."

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای بی وقفه و مستمر تمام اعضای محترم دادسرا و دادگاههای کانون وکلا، با توجه به ارزیابی و سنجش آماری عملکرد دادیاران محترم توسط دادستان کانون وکلا، به دو نفر از آنها بنام های وکیل حامد محمدی و وکیل مسعوده پورصفا که بالاترین آمار را داشتند، هدایایی اهداء و از زحمات آنها قدردانی شد.

روابط عمومی کانون وکلای استان اصفهان.کمیته رسانه
گزارش خبری: وکیل فاطمه لاوی، وکیل محمدرضا سرافرازیان
Share/Save/Bookmark