بیست و یکمین جلسه سیزدهمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 4073
 
روز سه شنبه مورخ 1402/05/24 بیست و یکمین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان راس ساعت 11 با حضور دکتر حسین ادیب رئیس، آقای شهرام محقق دولت آبادی نایب رئیس، آقای روح اله محمدی بازرس و سایر اعضای هیات مدیره، آقای فرهاد رستم شیرازی، آقای مجتبی اسدیان و خانم مرضیه سرائیان در محل کانون برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه قبلی و فعلی پرداختند. دکتر ادیب تصریح کردند: روز جمعه 13مردادماه آزمون متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت سال 1402 همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار شد. 109 هزار و 919 داوطلب در این آزمون ثبت نام کرده بودند. بر اساس آمار اعلام شده مجموع داوطلبان استان اصفهان 5 هزار و 818 نفر می باشد که از این تعداد 2هزار و 496 نفر مرد و 3هزار و 322 نفر زن می باشند. دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان داوطلبان مرد و دانشگاه اصفهان میزبان داوطلبان زن در این استان بود.
رئیس کانون ادامه دادند: نشست فوق‌العادۀ هیئت عمومی اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در ساعت ۹ روز پنجشنبه مورخ 1402/05/19 در هتل پارسیان اوین با حضور اعضای هیئت‌مدیرۀ کانون‌های وکلای دادگستری و هیئت‌رئیسۀ اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و نمایندگان شورای اجرایی برگزار شد. در ابتدا و به عنوان دستور نخست نایب‌ رئیس اول اتحادیه، گزارشی از آیین‌نامۀ اجرایی را به هیئت عمومی ارائه داد. رئیس کانون افزودند: دستور دوم، سیاست‌گذاری درمورد نحوۀ دستورالعمل‌های مادۀ ۱۶۱ آیین‌نامۀ اجرایی لایحۀ قانونی استقلال بود که مصوب شد، شورای اجرایی ظرف ۱۰ روز پس از هیئت عمومی، با هدف تدوین پیش‌نویس دستورالعمل‌های مادۀ ۱۶۱ آیین‌نامۀ اجرایی لایحۀ قانونی استقلال جلسۀ فوق‌العاده تشکیل خواهد داد تا کارگروه‌های مربوطه را در هر مورد تعیین کند. کارگروه‌ها دستورالعمل‌های مربوط را تنظیم و به رئیس شورای اجرایی تقدیم خواهند کرد. دستورالعمل‌ها به کانون‌ها ارسال و کانون‌ها نظرات خود را ظرف یک هفته به اتحادیه ارسال می‌کنند و سپس نظرات اصلاحی احتمالی در شورای اجرایی بررسی گردد و پس از جمع‌بندی نهایی در هیئت عمومی جهت تصویب مطرح شود. دکتر ادیب افزودند: سومین دستور، طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از کانون وکلا بود که بر همین اساس، مصوب گردید کارگروهی متشکل از آقایان دکتر کوشا و دکترصفادوست،دکترجعفری،فرهمند و شیخ‌الاسلامی و اینجانب به‌عنوان نمایندگان هیئت عمومی ظرف مدت ۲۰ روز گزارش خود را کتباً به هیئت عمومی ارائه نمایند و چهارمین دستور بررسی برنامۀ‌ هفتم توسعه بود که پس از استماع نظرات اعضای هیئت‌مدیره‌های سراسر کشور مقرر شد کانون‌ها در سراسر کشور ازطریق کارگروه‌های متشکل از آقایان دکتر حبیبی، دکتر کیانی، دکتر صفادوست، دکتر طالع و دکتر جعفری و دکتر شیخ‌الاسلام و اینجانب با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت جلوگیری از تصویب طرح‌‌ها و لوایحی که علیه نهاد وکالت دادگستری در مجلس وجود دارد مذاکره نمایند و متن واحدی نیز ازطرف کانون‌ها برای ارائه نمایندگان تدوین گردد.
دکتر ادیب تصریح کردند: روز جمعه 20مردادماه آزمون پایان مرحله اول کارآموزی پذیرفته شدگان 1400 کانون وکلای اصفهان در دانشگاه اشرفی اصفهانی برگزار گردید و اعضای هیات مدیره، کمیسیون کارآموزی و هیات اجرائی کمیسیون کارآموزی برنحوه برگزاری آزمون مذکور نظارت داشتند. این آزمون بر اساس سرفصل های تعیینی اعلامی و مطالب آموزشی در طول دو ماه به صورت تستی در 6 ماده درسی و مجموعا 120 سوال چهارگزینه ای و در مدت زمان 120 دقیقه توسط مجری آزمون(دانشگاه اشرفی اصفهانی) به انجام رسید. بر اساس توافقات به عمل آمده با دانشگاه مذکور مقرر گردید نتایج آزمون ظرف چند روز پس از برگزاری آزمون به کانون اعلام گردد و انشااله پس از اعلام نتایج توسط دانشگاه از طریق کمیسیون کارآموزی اطلاع رسانی به عمل خواهد آمد.
رئیس کانون همچنین عنوان کردند: در هفته گذشته و همزمان با فرا رسیدن روز خبرنگار اینجانب طی هماهنگی های به عمل آمده در رسانه ها و خبرگزاری های استان حضور پیدا کردم و در گفتگو با این رسانه ها پیرامون مسائل نهاد وکالت بحث و تبادل نظر شد و در همین رابطه کمیسیون بانوان نیز روز دوشنبه 23 مرداد با حضور در مجتمع مطبوعاتی استان در قالب میز خدمت به سوالات حقوقی خبرنگاران پاسخ دادند.
رئیس کانون ادامه دادند: روز پنج شنبه 26 مردادماه مراسم تحلیف پذیرفته شدگان اختبار دوره 48 با حضور کارآموزان محترم و خانواده های آنان، اعضای هیات مدیره، کمیسیون کارآموزی و سایر مهمانان از ساعت 19 تا 23 در هتل آسمان برگزار خواهد شد.
همچنین در راستای معاضدت و حمایت حقوقی از اقشار آسیب پذیر جامعه، تفاهم نامه ای جهت ارائه خدمات حقوقی با انجمن خیریه مددکاری امام زمان(عج) اصفهان منعقد گردید که نسبت به ارائه خدمات حقوقی معاضدتی به افراد تحت پوشش این انجمن اقدام گردد.
در ادامه سرکارخانم حیدری و جناب آقای میرمعصومی در جلسه حاضر شدند و پیرامون مسائل صندوق حمایت بحث و تبادل نظر شد.
سپس جناب آقای عبدالمحمد بابااحمدی، رئیس کمیسیون پارلمانی به همراه جناب آقای امیرعلی فرخ فال دبیر کمیسیون در جلسه حاضر شدند و پیرامون قوانین و طرح های مطرح شده مرتبط با کانون های وکلا در مجلس و نحوه تعامل با نمایندگان بحث و تبادل نظر شد.
 
سپس هیات مدیره وارد دستور جلسه شد.
دستور اول) هیات مدیره به اتفاق آراء در خصوص پرونده های نقل و انتقالات اتخاذ تصمیم نمود.
دستور دوم)هیات مدیره به اتفاق آرا با صدور پروانه کارآموزی پذیرفته شدگان 1400 به شرح زیر موافقت نمود:
1- خانم فاطمه طهماسبی (ازسهمیه آزاد)
2-آقای محمود عرفان نژاد (ازسهمیه ایثارگران)
3-آقای مصطفی دوستیان (ازسهمیه ایثارگران)
 
جلسه در ساعت 16 خاتمه یافت.
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark